ZOOM FACE

עכשיו זה רשמי: חזרנו לצאת. אחרי למעלה משנתיים שבהם היינו תקועים בפנים, הגיע הזמן (באחריות, כמובן) להוציא את בגדי היציאה מהבוידעם, לזרוק עלינו כמה תכשיטים והכי חשוב להתנתק מהזום.

כמה חיכינו למפגשי אחד על אחד פנים אל פנים! גם לראות את החברים וגם – להפסיק לראות את עצמנו בפרספקטיבה של מצלמת רשת.

הכירו את תסמונת  Zoom Face מודעות יתר לפנים שלנו, והרצון לתקן אפילו את הפגמים הקטנים ביותר. אנשים מבלים יותר זמן מתמיד בלבהות בעצמם באינטרנט, ובמרבית המקרים מצלמות רשת אף מצלמות מזוית לא מחמיאה, וכתוצאה מכך, אנו נמצאים במרוץ מתמיד למציאת פתרונות כדי לשנות המראה שלנו ובמידה מרובה גם את ההרגשה שכן צפיה ממושכת בפנינו דרך מסכים גורמת לחיזוק רגשות (חיוביים או שליליים בהתאם למה שאנו רואים ).

בשנה וחצי האחרונות אני רואה בקליניקה עלייה בדרישה לבוטוקס במצח ובין הגבות, וכן טיפולים המשפיעים על השליש התחתון של הפנים – מיצוק והזרקת חומצה היאלורונית לקו הלסת.

התלונה העיקרית היא : “בהיתי בעצמי בזום כל היום ושמתי לב…”

כשאנו יושבים בישיבה וירטואלית זוית הצילום היא לא ישירה אלא מלמעלה או מלמטה, וזה גורם לנו לראות את עצמנו בצורה מעוותת, ולא מחמיאה. הבעיה מוקצנת אף בכך שבישיבה פרונטלית עם אנשים אנו לא מסתכלים על עצמנו ואילו במפגש זום, לא משנה כמה משתתפים יהיו, בסוף אנו תמיד מוסחים ובודקים איך אנו נראים בעצמנו.

 

מה עשויות להיות ההשפעות ארוכות הטווח?

לפני מגפת הקורונה היתה דרישה רבה יותר לטיפולי הזרקות מרכז הפנים ושפתיים. כיום אנשים רוצים יותר טיפולי שליש עליון / תחתון של הפנים, וכן אנו שמים לב כי אנשים מגיעים מוקדם יותר לטיפול.

ה”סבילות” ל”חוסר שלימות” יורדת, ואנשים שבעבר היו מחכים 4-5 חודשים לבוטוקס כעת מגיעים כעבור 3 חודשים ובמקרים קיצוניים אפילו פחות.

יתרה מזו, ההרגשה שלי היא שמטופלים רבים לוקים בדיספוריה (תחושת חוסר שביעות רצון עמוקה) בעקבות פגמים אלו. ברור שלמגיפה עצמה יש תרומה ענקית לחרדה ולרמת המתח הכללי של כל האוכלוסיה (בארץ, ואפילו בעולם), אך נראה כי עצם הבילוי בחדר הישיבות/ הכיתה הוירטואלים גורם לאנשים קושי לשאת את מראם.

הכרחי אם כן במידה והדבר מתאפשר, לצאת ולהחשף ולחשוף את עצמנו לעולם!

 

אילו טיפולים מומלצים לטיפול ב ZOOM FACE?

עקרונית אני חושבת כי טיפולי רפואה אסתטית הם חשובים לשימור ושיפור המראה וכמובן גם שיפור ההרגשה. אך במקרה של מטופלת או מטופל שמתלוננים על פגמים בפניהם בעת שימוש בצ’אט או זום או כל אפליקציה שהיא, בראש ובראשונה אני לוקחת להם את הטלפון, ומצלמת אותם ממרחק טוב (מעל מטר וחצי) עם תאורה טובה ובגובה הפנים! חשוב לראות אם הפגמים קיימים רק בזוית מסוימת או באופן אובייקטיבי. במידה ויש קמט, נפילה או מטרד גם בצילום איכותי פרונטלי, אזי כדאי לשקול טיפול.

אז תעשו לי טובה, לפני שאתם רצים להזריק חומצה, לעשות בוטוקס או פילינג, או להוציא סכומי כסף נכבדים על טיפולים אחרים, עצרו רגע לחשוב: “האם אני סובלת מZOOM FACE  ?”  “האם אני באמת צריכה את הטיפול הזה?”  ובעיקר צאו החוצה להתאוורר, תנסו לשחזר את החיים החופשיים והבריאים שהיו לנו לפני המגיפה.

אם אחר כך עדיין תרצו טיפול- אני כאן!

 

שתפ/י את המאמר