PRP | פלזמה עתירת טסיות

טיפול הערפד

בשנים האחרונות נאספות עוד ועוד ראיות מדעיות כי לגוף יכולת לרפא את עצמו. הטיפול בפלזמה עשירת בטסיות הוא סוג של רפואה רגנרטיבית שיכולה לרתום את היכולות הללו ולהגביר את גורמי הצמיחה הטבעיים שהגוף משתמש בהם בכדי לרפא רקמות שונות וצלקות. הפלזמה היא החלק הנוזלי של הדם. היא מורכבת בעיק ממים וחלבונים ובפלזמה מצויות כדוריות הדם והטסיות הטסיות. טסיות הדם, הנקראות גם תרומבוציטים, הן תאי דם הגורמים לקרישי דם ולתפקודי ריפוי צמיחה נחוצים אחרים. לטסיות הדם יש גם תפקיד מפתח בתהליך הריפוי הטבעי של הגוף. הטסיות מפרישות חלבונים הנקראים פקטורי גדילה אשר מעודדים תהליכי ריפוי כגון יצירת קולגן, צמיחה וחידוש של רקמות וצמיחת זקיקי שיער רדומים.

זו הסיבה בעצם שפלזמה עתירת טסיות הפכה לטיפול האנטי אייג’ינג המועדך ביותר היום בקרב ידועניות ושחקניות אשר רוצות לשמור על מרקם עור טבעי וצעיר. טיפול באמצעות פלזמה עשירה בטסיות מבוצע באמצעות הזרקת תרכיז טסיות דם של המטופל עצמו כדי להאיץ את ריפוי הגידים, הרצועות, השרירים והמפרקים – בתחום האורטופדיה.

רפואה האסתטית והכירורגיה הפלסטית לזריקות PRP יש מספר תפקידים: – טיפול בצלקות עוריות ישנות – מאקנה (חטטים) או צלקות ניתוחיות – טיפול בעור יבש ושיפור קמטוטים – עיבוי עור דק ועדין (למשל מתחת לעיניים) – לאחר השתלת שומן עצמי לשיפור זרימת הדם בשומן המושתל – לשיפור השיער- ועידוד צמיחה של זקיקי שיער רדומים – לאחר השתלת שיער לתחזוק תוצאות ההשתלה.

היופי בPRP הוא שמדובר ברכיבי דם של המטופל עצמו, כלומר בחומר טבעי אשר אי אפשר להיות אלרי אליו, ויש לו מעט מאד תופעות לוואי, אשר כולן למעשה חולפות במהרה, בעיקר גרד מקומי קל, אודם ושטפי דם בעקבות ההזרקה. תהליך הטיפול הוא נטילת דם מהמטופל, סירקוז בצנטרפוגה (הפרדת הכדוריות מהפלזמה), ריכוז הפלזמה והזרקה בחזרה אל הרקמה. תוצאות נראות לעיין בין שבועיים בטיפולי עור ועד כשנה במקרה של טיפולים לשיער.

להזמנת תור לטיפול

לפני ואחרי

לפני ואחרי 2 טיפולי PRP לקרקפת

באיזה איזורים ניתן להזריק?

טיפול אנטיאייג'ינג

אנטיאייג’ינג באמצעות פלסמה – טיפול ערפד, היא טכניקה נהדרת לשפר את מראה העור ללא שינוי אמיתי במבנה הפנים. תרכיז הPRP גורם להחלמה וליחוח העור ללא “ניפוח” המאפיין לעיתים טיפולי חומצה היאלורונית. מבוצע לבד או בשילוב עם מזותרפיה.

טיפול לאזור העיניים

באזור העיניים יש עור דקיק מאד ורגיש במיוחד, הן בעפעפיים והן במרזב הדמעות. באזורים אלו לא תמיד ניתן לטפל באמצעות חומצה היאלורונית, שכן אם ההזרקה לא עמוקה מספיק נוצר אזור כחלחל/ שחרחר (אפקט טינדל). דווקא הזרקה של PRP לאזור זה תורמת לעיבוי העור והבהרתו בצורה טבעית ואסתטית.

טיפול לשיער

טיפול זה יכול להתבצע לבד או בשילוב עם מזותרפיה, או אפילו ללוות השתלת שיער. פקטורי הגדילה בPRP מעודדות התפתחות של זקיקי שיער רדומים ובכך יכולה למעשה לבלום התקרחות מסוגים מסויימים. זהו אינו טיפול לחידוש שיער אם כבר יש קרחת רבת שנים, ואינו מהווה טיפול במקרה שהזקיקים מתים. שילוב של טיפולי PRP עם טכניקות נוספות מניב תוצאות יפות. יש לזכור כמובן כי התוצאות לטיפול זה לוקחות זמן- בין חודשיים ל12 חודשים.

טיפול בצלקות אקנה

הזרקה של PRP באזורי חתתים וצלקות עמוקות מוביל לגירוי של תאי פיברובלסטים ותאי מערכת החיסון וגורם לתגובת החלמה של העור באזורים אלו. הטיפול יעיל לבד או בשילוב עם טכניקות אחרות.

שאלות ותשובות

טיפול ערפד הוא שם נרדף  לפלסמה עתירת טסיות PRP. בטיפול זה נעשה שימוש ברכיבי דם של המטופלת (או מטופל) לעידוד התחדשות העור, ריפוי וצמיחת שיער.

תוצאות לPRP מתקבלות בין שבועיים לטיפול לעור, ועד 3 שבועות עד 6 חודשים לטיפולי שיער. יש להתייעץ עם הרופאה המטפלת על הפרוטוקול המתאים והתוצאות המצופות.