Kiss Me!

מה משותף למרילין מונרו, ג’סיקה אלבה, ג’וני דפ, בריג’יט בארדו, אנג’לינה ג’ולי, נעמי קמפבל, קים בסינג’ר, גרייס ג’ונס, מיק ג’אגר, אלביס פרסלי, סקרלט ג’והנסן, פנלופה קרוז, ג’אסטין טימברלייק וג’סיקה ראביט? התשובה היא: השפתיים !

הפנים שלנו הם כרטיס הביקור שלנו לעולם והשפתיים הם אחד הדברים הראשונים שאחרים מבחינים בו כשהם מביטים בנו. השפתיים גם נמצאות בתנועה ולכן האסתטיקה שלהן חשובה מנקודת מבט של מנוחה ותנועה. השפתיים היפות הקלאסיות מבטאות מראה של נעורים: בשרניות וחושניות. כמו כן שפתיים יפות לפי אמות מידה אוניברסליות עונות על פרופורציות של 2/3 עובי לשפה התחתונה ו1/3 עובי לשפה העליונה. עוד נהוג להגדיר פה ושפתיים יפים אם החיוך חושף שיניים אך איננו חושף את החניכיים העליונות. שפתיים שטוחות או שמוטות כלפי מטה עלולות לתת מראה עייף, זקן ונרגן.

עם השנים השפתיים הופכות לדקות יותר – וזאת כתוצאה מתהליכי הזדקנות של הפנים: איבוד קולגן ואלסטין ואיבוד שומנים ועצם. אנשים שמעשנים או מדברים הרבה / שורקים סובלים מקימטוטים מעל השפה העליונה. קמטוטים אלו פעמים רבות מקושרים אצלנו כקמטי זקנה, ואכן זהו אחד האזורים הבולטים ביותר אצל מבוגרים. בעיה זו של קמטוטים מעל השפה העליונה בעייתית במיוחד בנשים שנוטות למרוח שפתון, כי אז הצבע נוזל לתוך הקמטוטים ונמרח על כל האזור שמעל השפה. מה, אם כן, ניתן לעשות במקרה של שפתיים דקות, שפתיים שסובלות מחוסר פרופורציה או שפתיים שסובלות מקטמטוטים?

התשובה היא מילוי שפתיים!
פרוצדורה זו היא פרוצדורה קלה ויעילה. הטיפול נעשה על ידי החדרת חומר מילוי קבוע (כגון סיליקון) או זמני (כדוגמת חומצה היאלורונית) על ידי הזרקה. כיום באופן שגרתי, משתמשים פחות ופחות בסיליקון שכן חומר זה נוטה להתגבש וליצור גושים בשפתיים, והתוצאה בלתי הפיכה. מאידך, טיפול בחומצה היאלורונית למילוי שפתיים תופס תאוצה בשנים האחרונות דווקא בשל העובדה שהחומר איננו קבוע. מילוי שפתיים עם חומצה היאלורונית מחזיק מעמד בממוצע כחצי שנה, כאשר משך הטיפול משתנה ממטופל למטופל ותלוי בתנאים כגון גיל, חשיפה לשמש, עישון ודיבור . הזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים מתבצעת במספר שלבים ותהליכים שונים, וזאת בכפוף לייעוץ רפואי. אצל חלק מהמטופלים מזריקים יותר מהחומר לקונטור – לקו המתאר של השפתיים, בעוד שלמטופלים אחרים יש צורך להזריק יותר חומר לשפה עצמה על מנת ליצור נפח. הכמות הממוצעת שמוזרקת לשפתיים לא עולה על 1CC בהזרקה, ועל פי רוב מזריקים לשפתיים רק 0.5CC של חומצה היאלורונית ואז חוזרים על הפעולה לפי הצורך. אם קיימים קמטוטים לאורך השפה העליונה אפשר יחד עם הזרקה לשפה לנסות להזריק חומצה היאלורונית לקמטוטים הקטנים. לעיתים יש לחזור על פעולת ההזרקה לאחר שבועיים להשגת תוצאה רצויה. אלטרנטיבה אחרת לטיפול בקמטוטים אלו היא לבצע טיפול פילינג מקומי לפני ההזרקה. מטופלים רבים סובלים מנפיחות באזור השפה עם ההזרקה וזאת בשל ריבוי כלי הדם בשפתיים. לעיתים אף נוצרת בצקת וביום הראשון השפתיים עלולות להראות יותר גרוע. הדרך להתמודד עם תופעת לוואי זו היא להקפיד על לחלוח של השפתיים עם קרם, לשים קומפרסים קרים וקרח ולהימנע משמש ומאכילת מאכלים חמים / חריפים ביום ההזרקה. נקודה חשובה למחשבה לפני הזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים היא העובדה כי מילוי שפתיים יכול לגרום להתפרצות של וירוס ההרפס הרדום. במידה והמטופל יודע על נטייה להרפס בשפה יש לדווח לרופא, ואז מומלץ להתחיל בטיפול מונע לפחות יממה לפני ההזרקה.

שתפ/י את המאמר