5 טעויות נפוצות כשמדברים על בוטוקס

1. בוטוקס יקר! אז זהו שלא כל כך, בחישוב זריז בוטוקס עולה לשנה פחות מתקציב מספרה או קוסמטיקה, וגם על אלו אנו לא מוכנות לוותר, כך שאין סיבה לוותר על הבוטוקס. כמו כן מרפאות רבות כעת מציעות מנוי שנתי שיכול לשדרג את הלוק שלך בעלות מוזלת בעת רכישת תכנית שנתית.

2. בוטוקס זה דבר כואב! זה לא לגמרי מדוייק. נכון שדוקרים, ונכון שמזריקים, אך אם הרופאה שלך דואגת לאלחש את המקום לפני ההזרקה, אז זה לא אמור לכאוב בכלל. עם זאת אחת מתופעות הלוואי של בוטוקס היא כאב ראש ביומיים שלושה הראשונים לאחר ההזרקה, אך כאבים אלו מגיבים היטב לאקמול אופטלגין או אדויל. מצד שני בוטולינום טוקסין יכול להקל על כאבי ראש כרוניים, ואף משמש קו שני לטיפול במיגרנות. לשאלות נוספות על הקשר בין כאב ראש לבוטוקס, פני לרופאה שלך.

3. אחרי שעושים בוטוקס בפעם הראשונה, אסור להפסיק! לא נכון. החומר בוטולינום טוקסין (בוטוקס, דיספורט וקסאומין) מחזיק מעמד כ 3 חודשים, כלומר שהתקופה בה השריר משותק היא כ3 חודשים ולעיתים גם יותר. מאידך החזרה לתנועה של השריר היא הדרגתית ולכן אפקט ההחלקה של העור אורך זמן רב, כלומר שנראה את העור מתקמט בהדרגה. לאחר שהאפקט יפוג לחלוטין נוכל לראות בדיוק את אותם הקמטים שהיו בטרם ההזרקה, כך שאם לא מעוניינים להמשיך עם הטיפול, או לא יכולים- אין בעיה.

4. בוטוקס גורם למראה קפוא ומזוייף! ממש לא נכון. בשנים האחרונות יותר ויותר רופאות ומטופלות בוחרות באופציה של שיתוק חלקי של השריר, ולא בלוק מלא, כך שניתן להחליק את הקמטים ולהשאיר מעט תנועה במצח ובגבות וכך המראה יראה יותר טבעי.

5. בוטוקס הוא טיפול לא טבעי, ואפילו רעיל! לא נכון בוטולינום טוקסין הוא רעלן – כלומר חומר שיכול להיות רעיל, אבל בשימושו הנוכחי הוא למעשה תרופה, מאד ממוקדת וממוננת ולכן הוא לא מסוכן. כמו כן בגלל שהוא מיוצר במעבדה מחיידק בוטולינום הוא לגמרי טבעי!

ואם את רוצה לשמוע עוד על בוטולינום טוקסין, את מוזמנת להתקשר אלי…

שתפ/י את המאמר