רואה לך בעיניים…

על מנת להשיג אפקט של הצערה ושיפור המראה הכללי אין צורך להזריק כמויות גדולות של חומצה היאלורונית אלא לפעמים כדאי פשוט להתמקד באזור אחד של הפנים. דוגמה אחת לשיפור אזור פנים אחד שמשנה את כל המראה הוא אזור העיניים. טיפולים פשוטים, שאינם כירורגים באזור העיניים , יכולים למחוק שנים מהפנים, בלי זמן ההחלמה הממושך המקושר לניתוחים. טיפולי בוטוקס וחומרי מילוי, כגון חומצה היאלורונית, נעשו נפוצים מאוד בשנים האחרונות לחידוש אזור העיניים והפחיתו מאד את הצורך בטיפול ניתוחי. במקרים מסוימים מומלץ גם לבצע קילוף של העור- פילינג כימי או טיפולי טיקסל, פלסמה או לייזר.

בוטוקס/ בוטולינום טוקסין להחלקת קמטים בצידי העיניים:
העור מעל העפעפיים נעשה רפוי עם השנים ומוביל למראה עפעפיים נפולים או כבדים, ומשווים למטופל מראה יותר זקן ועייף. אפשרות טובה לבעיה זו היא בוטוקס. הרופא מזריק בוטולינום טוקסין לשרירים שסביב העין, במיוחד לשריר העגול, ORBICULARIS OCULI, וכתוצאה מכך גורם להחלקת קמטי “רגלי העורב” או קמטי הצחוק בצידי העיניים. תוצאה נוספת היא מתיחה של העפעף העליון והרמה קלה של הגבה בצידה החיצוני ליצירת מראה צעיר רענן יותר.

למי מתאים? הטיפול לא מתאים לאנשים עם עודף עור משמעותי של העפעף העליון שכן לא נראה שינוי. כמו כן לא מתאים לבעלי קמטים עמוקים. הטיפול בד”כ מתאים
לאנשים עד גיל 65 אולם כדאי להתייעץ עם רופא לגבי התאמת טיפול זה למראה הפנים.

שקעים מתחת לעיניים:
שקעים מתחת לעיניים נגרמים מאובדן שומן והחלשות של רקמת החיבור. אצל אנשים מסויימים השקעים קיימים כבר מגיל צעיר מאד ומבטאים שינוי במבנה פנים כתוצאה מתורשה ולא בגלל הזדקנות. הטיפול לשקעים מתחת לעיניים הוא בחומרי מילוי כגון חומצה היאלורונית יכול לסייע להאיר את האזור על ידי מילוי השקע.

למי מתאים? הטיפול מתאים לאנשים הסובלים מהדגשת יתר של “מרזב הדמעות” – אותו שקע עמוק מתחת לעיניים היוצא מהזוית הפנימית של העין ועד הלחי. הטיפול אינו מתאים לאנשים הסובלים מ”שקיות” מתחת לעין כיוון שהזרקת חומצה היאלורונית עלולה להחמיר את השקיות.

עודף עור בעפעף העליון או התחתון:
ניתן לטפל בעודף עור בעפעפיים בדרך שאיננה כירורגית על ידי מגוון טיפולי מיצוק לעור. דוגמה אחת היא טיקסל שממצק את העור על ידי חיזוק רקמת החיבור וקילוף עדין של העור. טיפול מעט יותר אגרסיבי, אך אפקטיבי מאד הוא טיפול הפלסמה- איוד של הרקמה העודפת ויצירת מתיחה של העור, אשר יכולה לחסוך או לדחות צורך בניתוח עפעפיים. הפלסמה- איוד גם מצוין לטפול והעלמה של קסנתלסמות- צברים של כולסטרול שנאגרים מתחת או מעל העיניים ויוצרים כתם צהבהב.

עיגולים שחורים מתחת לעיניים:
אלה לעתים קרובות נגרמים בשל תורשה, עור דק, הצטברות של דם, או מקבץ של ורידים. זריקות מילוי עם חומצה היאלורונית, המעבות את העור ומטשטשות את ה מהוות טיפול טוב לבעיה.

לשינוי הדרמטי ביותר מומלץ לבחור בבוטוקס כמרפה שריר יחד עם מילוי חומצה היאלורונית. לא ניתן לבצע את שני הטיפולים ביחד ולכן טיפול לאזור העיניים צריך להתבצע בשלבים. חשוב גם לזכור כי האזור מאד עדין והזרקת חומצה היאלורונית בכמות גדולה לאזור השקעים בעיניים לא מומלצת ולכן גם במילוי יש חשיבות לתכנון מוקדם והזרקה בכמות קטנה עם הוספת חומר בהמשך בזמן הביקורת.

לאחר הטיפול
חשוב מאד להקפיד על שימוש בקרם לחות וקרם עיניים לשם הידרציה של העור העדין סביב העיניים. כמו כן להימנע משמש על ידי מריחת קרם הגנה ושימוש בכובע ומשקפי שמש וכמובן לשתות הרבה מים.

שתפ/י את המאמר