קולגן, קולגן, קולגן – מה זה, ולמה אנחנו צריכות, את זה?

לכל מקום שנפנה היום אנו שומעים על קולגן. קולגן וחומצה היאלורונית.
ומה בעצם כל כך מיוחד בחלבון הזה – קולגן?

ובכן, קולגן הוא החלבון הנפוץ ביותר בגופנו. הוא קיים בכל מקום בגוף, ובמחיוחד בעור וברקמות החיבור. הקולגן מיוצר ומפורק בכל יום ובכל שעה. כאשר קצב הפירוק עולה על קצב הייצור של הקולגן בעורנו יש לעור נטיה לפתח רפיון, יובש ולהראות באופן כללי זקן, עייף ולא בריא.

וכאן נכנסים לתמונה תהליכי מיצוק העור!

כשאנו רוצות להחזיר מעט את הזמן אחורה, לטפח את העור ולחדש את הקולגן שלנו, אנו יכולות לפעול במגוון של דרכים. אז ריכזתי לפניכן 5 רעיונות לשיפור מרקם העור וחידוש קולגן בעורנו בתוספת הערות אישיות שלי.

1. שתיית תוספי קולגן. לאחרונה מצטברות עדויות כי שתיית תוסף קולגן עלול לשפר את מרקם העור. אמנם זוהי ההמלצה הקלה ביותר ליישום וגם כנראה הזולה ביותר, אך היא גם כנראה הכי פחות אפקטיבית.
לסיכום: Comme ci comme ca.

2. סקינבוסטרס: חומצה היאלורונית מסוג סקינבוסטרס מוזרקת על פני שטחים נרחבים של העור וגורמת לספיחת מים (אל החומצה היאלורונית) וגם לייצור קולגן. התוצאה היא עור מתוח וחלק. הטיפול מצויין כאנטיאייג’ינג לצעירות וגם ביחד עם מילוי נפח לעור מבוגר יותר. אפשר לעשות כל השנה. בהתאם לפרוטוקול המומלץ- התוצאה מחזיקה בין חודשים ספורים לשנה.
המלצה שלי: רוצו לעשות.

3. רדיאס: חומר מילוי Heavy Duty בעל יכולות מרשימות לגירוי קולגן הודות לספרות סידן קטנטנות הפועלות בתוך העור ורקמת החיבור למעלה משנה. לאחרונה יותר ויותר יש נטיה לכיוון שימוש ברדיאס מדולל לשטחים גדולים לצורך חידוש עור.
המלצה שלי: כן! בטח!

4. טיפול ערפד, PRP : שימוש ברכיבי הדם של המטופלת (פלזמה עתירת טסיות) בהזרקה אינטנסיבית לעור ולשיער, על מנת לגרות ייצור קולגן, מתיחת העור ושיפור המרקם. בונוס- מומלץ להזרקה באזור העיניים לעיבוי העור והפחתת פיגמנטציה. עוד בונוס – מדכא ייצור מלנין בעור. עוד עוד בונוס- שימוש בקרקפת מונע נשירה ומעודד התפתחות זקיקי שיער רדומים.
המלצה שלי: מה שטוב לKK טוב גם לי!

5. טיקסל: מערכת חידוש עור וגירוי אינטנסיבי של קולגן הפועלת בכמה רבדי עור, על ידי מגע של חום ישיר. המערכת מתחממת ל400 מעלות ובאמצעות אורך ועומק הפולס, הרופאה שולטת בדרגת חימום העור. יש טיפול אבלטיבי שהוא טיפול סופר אינטנסיבי שגורם לאיוד השכבה העליונה של העור וחידושו (וכך למעשה מעודד יצור קולגן באופן דרסטי) וישנם גם טיפולי אנטיאייג’ינג עדינים יותר ואף טיפולי מזותרפיה המחדירים חומרים לעור. הטיפול האבלטיבי מומלץ רק בחורף, אך טיפולי אנטיאייג’ינג ומזוטיקסל אפשר לעשות כל השנה. ייתרון נוסף הוא טיפול טיקסל עפעפיים וסביב העיניים.
המלצה שלי: טיפול ה MVP שלי. ממליצה לכל אחת!

לסיכום כולנו צריכות קולגן ויש דרכים שונות ורבות להשיג את חלבון הנעורים ואם גם את רוצה לדעת איזה טיפול יתאים לך- צרי איתי קשר לייעוץ ללא התחייבות.

שתפ/י את המאמר