צלקות אקנה? לא עוד!

אם גם את או אתה סבלתם בצעירותכם מאקנה קשה ונאלצתם לעבור טיפולים מורכבים, ולהסתתר ולהתחבא, ולסבול מדימוי עצמי נמוך, אתם בודאי רוצים להשאיר את כל זה מאחוריכם.

אבל, אנשים רבים שמסיימים טיפול באקנה, עוד לא יכולים לנוח ולשקוט, משום שכעת למעשה נותר הנזק המתמשך- הצלקת.

צלקות אקנה, אותן תזכורות מרגיזות, עצובות ופוגעות שנותרות גם שנים אחרי שהפצעונים עצמם נעלמים. לעיתים מלוות גם בפיגמנטציה דלקתית ובגלים חוזרים של פצעונים. אז מה בעצם ניתן לעשות כדי להגיע למצב של עור חלק, נטול פצעונים, נטול צלקות ונטול פיגמנטציה?

דבר ראשון סבלנות! לצערי לא קיימת תרופת פלא לצלקות אקנה, חטטים ופיגמנטציה, ונדרש כאן טיפול מורכב, ומסירות רבה, במיוחד של המטופל/ת!

טיפול טוב לצלקות אקנה מורכב ממכשור רפואי מתקדם כדוגמת לייזר או טיקסל, טיפולי הזרקה מעודדי קולגן כגון PRP (טיפול ערפד) או רדיאס, וחומצה היאלורונית וכן, תכשירים קוסמטים לשימוש יום יומי בבית.

משך הטיפול בצלקות אקנה קשות הוא מספר חודשים ויש להתאים אותו לעונות השנה- למשל פילינג לייזר או טיקסל אינו מומלץ בתקופות הקיץ, וכך גם קרמים לקילוף. בדרך כלל טיפולי קילוף נבצע בחורף ובקיץ טיפולי הזרקה. כמו כן כדאי לדעת שלפעמים ניתן לשפר מאד את העור אך לא להעלים לחלוטין את הצלקות. בכל מקרה,לכל אחד ואחת ניתן להתאים טיפול אישי לאקנה וצלקות אקנה, וחשוב שתדעו שלא חייבים להמשיך לסבול.

שתפ/י את המאמר