מיצוק העור בהפסקת צהרים

מיצוק עור הפנים באמצעות גלי אולטרה סאונד ממוקד.

טיפול ה HIFU – (קיצור של HIGH INTENSITY FOCUSED ULTRASOUND) הוא הליך הממריץ את ייצור הקולגן בעור וברקמה התת עורית על ידי אספקת אנרגיית אולטראסאונד ממוקדת לשכבה העמוקה ביותר של העור. שכבה זו היא על פי רוב המטרה בניתוחים קוסמטיים של מתיחת פנים. החידוש בטיפול הHIFU זה שעושים את הטיפול מבלי לחתוך או לשבש את פני העור.

כיצד מעודד טיפול אולטרה סאונד ממוקד יצירת קולגן?

הבסיס לטכנולוגיה הוא חדירת אנרגיה ממוקדת לשכבה העמוקה מבלי לפגוע בשכבות שבדרך. גלי האולטרה סאונד יוצאים מהמטמר על גבי העור ומועברים דרך העור מבלי לפגוע בו עד שהן מתמקדות בעומק מוגדר. למשל כאשר גלי העל-קול ממוקדות אל עומק של כ4.5 מ”מ, הן פועלות על שכבת הקולגן העמוקה מתחת לעור- הSMAS. שכבה נוספת שניתן לרכז בה את גלי האולטרה סאונד היא 3 מ”מ – שכבת הדרמיס העמוק. אפשר גם לעבוד שטחי יותר, בעומק 1 מ”מ ממש בשכבת העור השטחית ובכך לשפר מרקם עור ולעבוד על קמטוטים.

בעת ביצוע הטיפול, כאשר גלי האולטרה סאונד פועלים בעומק העור הם גורמים לחימום הרקמה לכ -60 עד 70 דבר הגורם לפירוק של קולגן ישן. ברגע שיש פירוק קולגן יש האצה בתהליך של ייצור קולגן חדש, ובכמויות רבות!

כתוצאה מכך החל משבועיים אחרי הטיפול ועד 6 חודשים לאחר הטיפול יש תהליך של מיצוק העור והרקמה בעקבות בניה מואצת של חלבון קולגן חדש.

במקרים בהם יש נפילה משמעותית של הרקמה מומלץ לחזור על הטיפול פעמיים בהפרש של כ3 חודשים בין טיפול לטיפול.

הטיפול אסור לביצוע במקרים של מחלות עור, הזרקת סיליקון, מחלות ממאירות, במצב של עור דק במיוחד ובמקרים אחרים לפי שיקול דעת הרופא.

הטיפול אורך כשעה ולאחריו אפשר לחזור לפעילות מיידית שכן פרט לאדמומיות קלה אין שום סימן על העור.

לפרטים נוספים פנו אלי ונבדוק התאמה 🙂

שתפ/י את המאמר