כיצד לשמור על עור צעיר ורענן

העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף האדם, והוא מגן עלינו מפני הסביבה החיצונית, ועלינו להשקיע מאמצים רבים לשמר ולטפח אותו.

הנה מספר טיפים לשמירה על העור.
הגבילו חשיפה לשמש
קרינת UV היא הגורם לסרטן העור, קמטים וקמטוטים, כתמי פיגמנטציה, נמשים ושאר נזקי שמש. אין זה פלא אם כן שאנו מרבים להזכיר לכולם להקפיד על חשיפה מבוקרת לשמש, שימוש באמצעי מיגון כגון כובע ומשקפי שמש, ומריחת קרם בעל מקדם הגנה גבוה.

הקפידו על שתיה מרובה ולחות העור
הקפדה על שתיה מרובה מומלצת לכל מערכות גופנו אך באופן מיוחד גם חשובה לעורנו. כאשר עורנו מיובש מרווחים מיקרוסקופים בעור יכולים לאפשר לזיהומים חיידקיים להתיישב בעור ולהוביל לזיהומים ולפצעונים.

פרט לשתיה מרובה מומלץ להשתמש בתכשירים קוסמטיים לליחוח העור ובכך לקדם את בריאות העור. קרם פנים המכיל חומצה היאלורונית מאד שנוי במחלוקת. לאחרונה פרסומים מסויימים הציגו קרמים עם חומצה היאלורונית כתכשירי אנטיאייג’ינג שיכולים להחליף הזרקת חומצה היאלורונית. לא כך הדבר, אבל דווקא לקרם בעל מרכיבי חומצה היאלורונית שמור מקום של כבוד בהחדרת לחות לעור, שכן החומצה ההיאלורונית סופחת מים בכמות רבה.

הכירו את עורכם והתאימו את הטיפול לעונות השנה
בעונות השנה השונות נשתמש במוצרי קוסמטיקה שונים כגון. בחורף ניתן להשתמש במוצרים שגורמים לקילוף כגון תכשירים מבוססי חומצה רטינואית, אשר לא מומלצים לשימוש בקיץ, ובמיוחד לא בקיץ הישראלי. לעומת זאת בקיץ יש מקום להשתמש במוצרי קוסמטיקה קלילים המכילים אנטיאוקסידנטים, שיכולים להגן מפני נזקי שמש.

נקטו באמצעי זהירות למניעת זיהומים
וירוסים שונים כגון הרפס, פפילומה ועוד יכולים לגרום לפצעים ויבלות בעורנו, והדרך הטובה ביותר לטפל בזיהומים אלו הוא פשוט למנוע אותם. לכן מומלץ שלא לחלוק מכשירים בין אנשים אם אין אפשרות לחטא אותם (למשל פינצטות). אין לחלוק איפור או ספוגיות איפור. יש להקפיד על מגע בעור בידיים נקיות בלבד ויש להמנע ככל האפשר מנגיעה בפצעים וחטטים.

הקפידו על תזונה נכונה ומותאמת לעור
המנעו ממזונות המכילים חומצות שומן טראנס המגבירים את יצירת החלב בבלוטות החלב של פניכם מחד, ומאידך הקפידו על מזונות עשירים באנטיאוקסידנטים, ויטמין C וחומצות אומגה. דוגמה למזונות מומלצים – דג סלמון, שיבולת שועל, פירות הדר, אוכמניות ואבוקדו.

שתפ/י את המאמר