טיקסל- טיפול הקסם לעורך!

בעבר היה נהוג לקשר רפואה אסתטית רק להזרקת חומצה היאלורונית או בוטוקס. אולם עם השנים יותר ויותר מטופלים מחפשים מענה לוא דווקא לפרט מסויים בפנים – כגון מילוי שפתיים, מילוי שקעים מתחת לעיניים או החלקת קמטי הבעה במצח, אלא גם לשיפור המראה הכללי ומרקם העור.

עם השנים נחשפנו לשיטות שונות לטיפול בקמטוטים, עור פגום ויבש עם פיגמנטציה וצלקות אקנה. המשותף לכולם היה קילוף. בין אם מדובר בקילוף כימי על ידי פילינג עמוק ובין אם מדובר בלייזר אבלטיבי, כל הטיפולים לשיפור מרקם עור הפנים גרמו לקילוף העור וזמן החלמה ממושך.

מערכת הטיפול טיקסל באה לשנות את כל אלו על ידי טיפול ידידותי למשתמש. טיקסל היא מערכת חידוש עור הפועלת בטכנולוגיה של חימום העור(TMA) ומבצעת מספר רב של טיפולים לשיפור בעיות שונות בעור.

הטיפול למעשה מחליף את הצורך בשימוש בלייזר בצורה בטוחה יותר וללא חשש מפגיעה בעור עדין או בעינים וללא צריבה ופיחום של העור כפי שקורה עם לייזר. מכשיר הטיקסל בעל ראש מתכתי המתחמם לארבע מאות מעלות צלזיוס. על ידי כך הטיקסל גורם גם לחיטוי עצמי וגם מגיע לטמפרטורת הטיפול. הטיפול מותאם על ידי הרופא למטופלת על ידי בחירה של משך ועומק הפולס. בין הטיפולים שניתן לבצע עם מכשיר הטיקסל טיפול אבלטיבי שהוא טיפול אשר גורם לקילוף עמוק ואינטנסיבי, וזאת על ידי שימוש בפולסים עמוקים וממושכים יותר. בדומה לטיפול לייזר נראה בטיפול טיקסל אבלטיבי קילוף ואודם רב יותר עם זמן החלמה של יומיים או שלושה, כאשר בתום סידרה של 6 טיפולים אנו רואים שינוי משמעותי במרקם עור הפנים – מיצוק, העלמת צלקות אקנה וקילוף עור יבש וכתמי פיגמנטציה.

טיפול אחר שאפשר לבצע עם טיקסל הוא טיפול לא אבלטיבי היוצר קילוף עדין ושטחי המושג על ידי פולסים קצרים ושטחיים של המכשיר. בטכניקה זו זמן ההחלמה הוא קצר מאד וכמעט לא ניכר אודם וקילוף של העור, אולם ניתן לראות שיפור באיכות העור, הקטנה של הנקבוביות, וחידוש העור. הטיקסל יכול גם להחליף טיפול מזותרפיה בכך שברמה השטחית ביותר של טיפול הטיקסל פוער תעלות בעור הפנים דרכם ניתן להחדיר חומרי מזותרפיה, חומצות וטיפולים נגד פיגמנטציה. כעבור כמה שעות העור חוזר לעצמו ובעצם החומרים הפעילים יכולים לעבוד. היתרונות בשיטת מזו-טיקסל זו הם רבים. ראשית זו שיטה למזותרפיה ללא מחטים ולכן אין סיכון לשטפי דם. שנית התעלות הנפערות בשיטת מזו-טיקסל נשארות פתוחות למשך עד כ-6 שעות ולכן ניתן לנצל זמן זה להחדרת חומרי מזותרפיה מספר פעמים.

ניתן לבצע טיפול טיקסל בשילוב עם מזותרפיה בהזרקה, או בשילוב עם סקינבוסטר והזרקת חומצה היאלורונית, באותו הטיפול! הטיפול מתאים לכל סוג עור ולכל עונות השנה!

שתפ/י את המאמר