גבר, בוטוקס כבר הזרקת?

יותר ויותר גברים כיום מקפידים על הופעה וטיפוח אישי, ואף קיימים כיום מקצועות בהם הטיפוח האישי הוא בגדר חובה. כן, גם גברים נמדדים על פי ההופעה שלהם; אולי פחות מנשים אך היום אין גבר מצליחן אחד שלא מקפיד בין שאר הדברים על ההופעה החיצונית שלו ובכל זאת, עדיין אין פתיחות וכנות בקרב גברים בנוגע לטיפולי רפואה אסתטית. עדיין אין מספיק גברים שמוכנים להודות שכן, הם עושים בוטוקס!

האמת תאמר- טיפולי אסתטיקה לגברים צריכים להיות שונים מאלו לנשים שכן אנו מנסים להדגיש ולחזק מאפיינים שונים אצל שני המינים. אם למשל אצל נשים פנים עגולות עם שפתיים מודגשות ומצח חלק הן צו השעה, הרי שאצל גברים מקובל לחשוב כי לסת משורטטת, וסנטר מובלט הן תכונות גבריות.

אם כן מה הם הטיפולים והחומרים המומלצים לגברים?
• בראש ובראשונה הזרקת חומצה היאלורונית או חומר מילוי מבוסס סידן (רדיאס, רניו) לשליש התחתון של הפנים, וזאת בניגוד לנשים שאצלן מרבית הטיפולים מתרכזים בשליש האמצעי של הפנים. לגברים נהוג להדגיש את קו הלסת, הסנטר ואף לשאוף לשינוי זוית הלסת על מנת לצור לסת תחתונה שהיא דמויית חצי מתומן. גם כמויות החומרים שבשימוש חשובות: על פי רוב נשתמש אצל גברים בכמות כמעט כפולה של חומצה היאלורונית מאשר אצל נשים.

• טיפול בעפעפיים נפולים ועודף עור באמצעות פלזמה פן (פלקסר) – אף אחד לא רוצה להראות עייף וזקן ולכן בשנים האחרונות פותחה הטכנולוגיה לחידוש עור העפעפיים, ומיצוק אזור העיניים ללא ניתוח באמצעות פלזמה.

• טיפולי שיער באמצעות PRP – טיפול ערפד. בטיפול זה לוקחים דם מהמטופל, מסרכזים (בצנטרפוגה) ושומרים את הפלזמה (נוזל הדם) והטרומבוציטים. את אלו מזריקים חזרה לקרקפת, לעידוד חידוש זקיקי שיער רדומים וצמיחה של שיער חדש, מניעת התקרחות, ולתמיכה אחרי השתלת שיער.

• טיפול בקמטים במצח על ידי הזרקת בוטולינום טוקסין (דיספורט / בוטוקס): לגברים באופן לא מפתיע מסת שריר גדולה יותר מאשר לנשים, גם בשרירי הפנים ולכן כמות החומר הנדרשת להחלשת השרירים היא שונה. מאידך, דווקא אצל גברים נעדיף להגיע לתוצאה פחות דרמטית מאשר אצל נשים: אם לנשים הנטיה היא לצור מראה חלק לחלוטין, במקרים מסויימים אף קפוא, הרי שבהזרקת בוטולינום אצל גברים אנו רוצים לרכך מעט את הקמטים במצח אך לא לשלול לחלוטין את התנועה.

• אצל גברים, כמו גם אצל נשים מרקם העור חשוב ולכן לעיתים יש צורך לעסוק בזה, על ידי פילינג, קילוף של צלקות או פיגמנטציה, על ידי הזרקת חומצה היאלורונית, PRP ועוד. במקרים אלו כמובן יש לקחת בחשבון פקטורים גבריים כגון שיעור פנים ועוד.

• במקרה של איבוד נפח מהפנים כמו אצל נשים, שנגרם מירידה במשקל, גיל, נטיה גנטית, החלשות הרקמות הרכות ועוד- הרי שאצל גברים בניגוד לנשים נהיה זהירים עם שחזור הנפח. גם כאן, בלחיים – גברים יזדקקו ליותר חומר מנשים, אך אצל גברים יש להזהר ולהמנע ממראה פנים עגול ומלא – שמזוהה עם נשיות.

גם אצל גברים כמו נשים אני תמיד ממליצה להשגת טיפול מיטבי לערבב טכניקות המשלבות מרקם ואיכות העור עם טיפול בקמטים ובאובדן נפח.

שתפ/י את המאמר