ביוסטימולטורים – אבל מה הם בעצם?

מהם ביוסטימולטורים ובמה הם שונים מחומרי מילוי?

ביוסטימולטורים הם חומרים המוזרקים לדרמיס (שכבה עמוקה של העור) כדי לעורר צמיחת רקמות חדשות. במקום פשוט להזריק נפח, כמו שאנו עושים כאשר אנו משתמשים בחומרי מילוי, ביוסטימולטורים יגרמו לעור שלך לייצר באופן טבעי את הנפח של, בצורה טבעית ומעודנת. מלבד הנפח, הבדל נוסף בין ביוסטימולטורים לחומצה היאלורונית הוא משך הזמן עד שנראית התוצאה הסופית. אם בחומצה היאלורונית אנו רואים תוצאה מיידית, בביוסטימולטורים התוצאה תראה תוך מספר שבועות.

קיים מנעד רחב מאד של חומרים בקטגורית הביוסטימולטורים- החל בטיפול הערפד (PRP ) המנצל פלזמה של הדם וטסיות לעדוד התחדשות הרקמה, דרך חוטים מעוררי קולגן הפועלים כממריצים ביולוגיים. אפילו חומרי מילוי עוריים, במידה מסוימת, רק על ידי הכנסתם לתוך העור, יפעלו להמרצת ייצור הקולגן. עוד חומרים בקטגוריה זו הם החומרים מבוססי הסידן – רדיאס, והחומרים מבוססי החומצה הפולילקטי- סקולפטרה.

 

כיצד מתבצע טיפול בביוסטימולטורים:

ההזרקה מבוצעת בדומה להזרקת חומצה היאלורונית, בין אם במחט או בקנולה.  אולם אין רואים מייד את אפקט ההמילוי והרמה מיידי, של החומצה. במקום זאת, מה שמייחד את הביוסטימולטורים הוא פעולתם כממריץ ביולוגי. המשמעות היא שעם הזמן הרקמה של המטופל תעבור תהליך של גיוס של פיברובלסטים – תאים המעודדים בניית קולגן וחלבוני רקמה אחרים, ואלו יפעלו לשחזור והצערה של רקמת הפנים. הדבר חשוב מאד כאשר נפח הפנים של המטופלים דל מאוד, במיוחד בחלק התחתון של הפנים, סביב הפה והצוואר. הוספת יותר מדי חומר מילוי עורי מסוג חומצה היאלורונית  באזור זה אינה יעילה מכיוון שהיא עלולה להכביד על הפנים ולגרום לנפיחות.

כאשר אנו מזריקים את הביוסטימולטור אנו חווים אפקט מילוי מיידי קל מאד, אולם הקסם באמת קורה במהלך החודשים הקרובים כאשר המטופל מתחיל לייצר יותר קולגן, ונפח העור ואיכותו מתחילים לחזור.

 

מי מועמד טוב לטיפול זה?

באופן אידיאלי, מישהו שכבר מתחזק משטר טיפוח לעור ורואה לאחרונה ירידה בחיות העור ואיבוד נפח בפנים. אפשר גם כמובן להתחיל מאפס, אבל פה התוצאה תהיה איטית יותר ותדרוש יותר טיפולים ויותר חומר.

מטופלים בעלי עור רפוי ואובדן מלאות הפנים הם מועמדים מצויינים לרדיאס וסקולפטרה. ממריצי עור כגון הסקינבוסטר (חומצה היאלורונית) וכן טיפולי PRP   מועילים גם לאותם קווים מציקים שנוצרים באזור הלחיים התחתונות או לצלקות אקנה , ושם חומרי המילוי העוריים עבים או כבדים ולכן לא יתאימו.

 

באילו אזורים בגוף ניתן לטפל?

בכל מקום יש עור רפוי -הצוואר (זהו אחד הטיפולים הבודדים שאנו יכולים להשתמש ביעילות כאן), קו הלסת, גב הידיים, המרפקים , הזרועות ושאר אזורי הגוף.

 

מה עדיף, מילוי עורי או ביוסטימולטור?

לכל אחד  מהטיפולים קיים  המקום שלו ולרוב נשתמש בשניהם באותו מטופל, בזמני טיפול שונים ובמטופלים שונים. כאן יש ערך לגישה ההוליסטית של כל הפנים שלנו. אני תמיד ממליצה על תכנית כוללת וייעוץ המותאם למטופל. חשוב לשמור גם על העור מבחינת פיגמנטציה ולנסות לשלב בטיפול גם מוצרי קוסמטיקה ומכשור רפואי.

 

שתפ/י את המאמר