אין זמן טוב יותר מחורף לדבר על הזעת יתר, חושבת אחרת? קראי את הכתבה :)

מהי בכלל הזעת יתר? הזעת יתר הינה מצב המאופיין על ידי הזעת בכמות רבה יותר מהזיעה הפיזיולוגית הדרושה לנו בכדי לקרר את הגוף. כאשר ישנה כמות זיעה גדולה יותר מיכולת נידוף המים והיא מתרחשת בזמן בלתי צפוי (כמו בחורף או במזגן) נוצר מה שנקרא הזעת יתר.
אז למה אנחנו מדברות על הזעת יתר בחורף?

כ5% מהאוכלוסיה סובלת מהזעת יתר ולא יודעים על כך, מתי נוכל לזהות אם אנו סובלים מהזעת יתר? בחורף כשקריר ואנחנו בכל זאת – מזיעים. הזעת היתר מופיעה באזורים ממוקדים כגון כפות הידיים והרגליים, בתי השחי, המצח או הפנים, חשוב לציין שלרוב במקרים של הזעת יתר התופעה מתמקדת באזור אחד, אך במקרים נדירים יכולה להתרחש בכמה מקומות בו זמנית.

קיימים פתרונות שונים להזעת יתר אך הפתרון הנפוץ ביותר הינו הזרקת בוטוקס כיוון שטוקסין הבוטולינום פועל על קולטני אצטיל -כולין המצויים בבלוטות הזיעה בעורינו ופשוט מפסיקים את הפרשת הזיעה. כמו כן ניתן לראות פתרונות שונים כגון שינוי אורחות חיים: הקפדה על לבישת ביגוד מבדים טבעיים ונושמים, המנעות מבגדים צמודים והחלפה תדירה של בגדים ורחצה. שימוש בדאודורנטים: קיימים בשוק היום מספר תכשירים אפקטיבים כנגד חלק מסוגי הזעת היתר. איונטופורזיס: זהו טיפול שמומלץ בעיקר לכפות הידיים ומשתמש בזרם חשמלי על מנת להפחית הזעה. קיימים גם טיפולים ארוכי טווח אך לפעמים הם גורמים להזעה מפצה באזור אחר.

רוצים לגלות אם אתם סובלים מהזעת יתר?

בואו נעשה יחד את מבחן היוד, מבחן זה מאפשר לאתר את אזור ההזעה היתרה ועל ידי כך לטפל בנקודה באופן ספציפי. זהו גם מבחן שעוזר להחליט אם הטיפול שבוצע אפקטיבי או שצריך לחזור עליו, ולאחר מספר חודשים- מתי כדאי לבצע טיפול חוזר.

סובלים מהזעת יתר? מזמינה אתכם ליצור איתי קשר
ד”ר דפנה מנספלד
052-3577100

שתפ/י את המאמר