חומצה היאלרונית

חומר טבעי למראה טבעי

חומצה היאלורונית היא חומר טבעי, המצוי ברקמה בין תאית ובין היתר אחראית על גמישות העור ועל התחדשותו יחד עם החלבונים אלסטין וקולגן.

עם השנים, עם חשיפה לשמש, עשון סיגריות וכן בשל תהליכים שמוכתבים מגנטיקה, חלה הזדקנות של העור. כמות החומצה ההיאלורונית בגופנו יורדת וכתוצאה מכך העור הופך ליבש, וקמטים מתחילים להיווצר. חומצה היאלורונית ניתנת לייצור בצורה טהורה במעבדה ולכן ניתנת להזרקה לדרמיס – השכבה העמוקה של העור, שם החומצה סופחת מים וכן מגרה ייצור של קולגן.

ההזרקה נעשית לאחר חיטוי ואלחוש מקומי של העור. ומשך טיפול ממוצע אורך בין 20 דקות לשעה, תלוי כמה אזורים מוזרקים. לתוצאות טובות ניתן לשלב טיפול בחומצה היאלורונית יחד עם טיפולי בוטוקס. במקרים מסוימים יש לחזור על טיפול בחומצה היאלורונית יותר מפעם אחת להשגת התוצאה המיטבית, בעיקר במקרים בהם נחוץ מילוי בנפחים גדולים (אשר נעשה בשלבים).

תופעות הלוואי של הזרקה יכולות להיות אודם וכאב מקומי באתר ההזרקה, שטפי דם, זיהום מקומי, ולעיתים נדירות תגובה אלרגית לחומרי האלחוש, כמעט ולא תוארו מקרים של אלרגיה לחומצה היאלורנית. חשוב להדגיש כי תוצאות הטיפול בחומצה היאלורונית לא נמשכות לנצח. בניגוד לחומרי מילוי אחרים המוגדרים קבועים (לדוגמה סיליקון) חומצה היאלורונית נספגת ונעלמת לגמרי. משך הזמן שהתוצאה נראית לעין משתנה ממוצר למוצר, וכן תלוי באזור המוזרק ובכמות המוזרקת, בגיל המטופל ובפקטורים אישיים כגון גנטיקה, עישון וחשיפה לשמש.

חומצה היאלורונית מגיעה במגוון סוגים של מזרקים בנפחים שונים ועם מערכות הזרקה שונות וזאת על מנת לענות על צרכים שונים. קיימים מותגים שונים בשוק. כמו כן יש הבדל בין גודל החלקיקים והקשרים בניהם.

לפני ואחרי

פיסול פנים, איזון אי סימטריה ובוטוקס
מילוי לחיים ושקעי עיניים
לפני ואחרי פיסול פנים בחומצה היאלורונית
מילוי נפח לחיים, מילוי שקעי עיניים.
מילוי שפתיים
פיסול סנטר לחיים וקו לסת
מילוי נפח לחיים, מילוי שקעי עיניים, מזותרפיה
פיסול אף בחומצה היאלורונית
הצערת תנוך האזן בחומצה היאלורונית
מילוי שקעי עיניים, לחיים ושפתיים
חומצה היאלורונית לחיים וקפלים נזולביאלים, שקעי עיניים ובוטוקס
הזרקת חומצה היאלורונית לחיים ונזולביאל
מילוי שקעי עיניים בחומצה היאלורונית
מילוי שקעי עיניים ולחיים בחומצה היאלורונית
מילוי שפתיים ושקעי עיניים
הזרקת חומצה היאלורונית למרכז הפנים
עיצוב קו לסת בחומצה היאלורונית
שקופית קודמת
שקופית הבאה

להזמנת תור לטיפול

באיזה איזורים ניתן להזריק?

מילוי שפתיים

מילוי שפתיים בעזרת חומצה היאלורונית מובילה לשפתיים בעלות מראה מלא חושני ובעיקר- טבעי! ישנן טכניקות שונות למילוי שפתיים ויש להתאים את הטיפול לכל מטופלת.

לחיים ופיסול פנים

לחיים מלאות ועצמות לחיים גבוהות הם אולי הטיפול הנפוץ ביותר בחומצה היאלורונית. בביצוע נכון טיפול זה מוביל למראה זוהר, רענן וצעיר.

פיסול אף

כיום יותר ויותר אנשים נמנעים מניתוח פלסטי לעיצוב אף ותחת זאת בוחרים באופציה של ישור גשר האף ופיסול האף באמצעות חומצה היאלורונית. התוצאה – אף ישר ואצילי בתוך מספר דקות.

קו לסת וסנטר

הזרקת חומצה היאלורונית לקו הלסת והסנטר משפחרת את מראה השליש התחתון של הפנים ויוצרת מראה צעיר ומצודד.

סקינבוסטרס

אזורים שונים – הסקינבוסטרס הם סוג מיוחד של חומצה היאלורונית דלילה המוזרקים בטכניקה מיוחדת לשטחים נרחבים ומובילים לשיפור מרקם העור וטיפול בקמטוטים קטנים, ללא מילוי נפח.

שאלות ותשובות

ככלל אסורה הזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים במצב של הרפס פעיל. אם ידוע על נטיה להרפס בשפתיים ועדיין רוצים לבצע מילוי, יש לפנות לרופא המטפל בטרם ביצוע ההזרקה לשם מרשם לתרופה למניעת הרפס. מומלץ להתחיל את הטיפול המונע לפחות 24 שעות בטרם הטיפול ולהמשיך בטיפול לפחות 48 שעות אחרי ההזרקה, או עד שהנפיחות הראשונית חולפת.

חומצה היאלורונית היא חומר המגיע בצורת ג’ל שמוזרק לעור. ניתן להזריק את הג’ל כמעט בכל מקום, אולם יש להזהר מתופעות לא רצויות כגון שטפי דם באזור ההזרקה. על מנת למנוע שטפי דם וכדי לוודא פיזור אחיד באזורים גדולים וכן להמנע מדקירות חוזרות ונשנות הומצאה הקנולה להזרקת חומצה היאלורונית.

הקנולה היא למעשה צינורית גמישה עם קצה קהה המוחדרת דרך חור קטן בעור שנעשה עם מחט. אחרי שמחדירים את הקנולה דרך הפתח ניתן להגיע עמה לשטח רחב ולפזר את הג’ל באופן אחיד 

חומצה היאלורונית הנה חומר טבעי לחלוטין, שקיים בכל רקמות הגוף, לכן אין אפשרות להיות אלרגי לחומצה עצמה. בעבר החומצה יוצרה מחומרים מהחי ולכן היו הרבה ארועים של אלרגיה. כעת החומצה מיוצרת במעבדה באופן סינתטי ולכן אין סכנה לאלרגיה. יש לזכור כי חלק ממוצרי חומצה היאלורונית מגיע עם עזרקאין (חומר אלחוש) בתוך המזרק. לתרופה עזרקאין יכולה להיות תגובה אלרגית ולכן אם ידוע על אלרגיה לחומר או על אלרגיה לתרופת הרדמה מקומית או הרדמה מלאה יש לדווח לרופא ואין להשתמש בתכשיר.
כל מותג של חומצה היאלורונית מאופיין בטכנולוגיית ייצור שונה. בתוך כל מותג קיימים סוגים שונים של חומצה היאלורונית המותאמים להזרקה באזורים שונים בפנים. התאמה לאזור נקבעת על ידי גודל החלקיקים וחוזק וכמות קשרי הצילוב בחומצה. אז איך לבחור בכל זאת? התייעצי עם הרופאה שלך…
התשובה היא חד משמעית לא! באם עברת טיפול כלשהו יש לדווח לרופא המטפל כדי לוודא התאמה לטיפול הנוכחי. לאחר הזרקת סיליקון לשפתיים, פעמים רבות אנו רואים התגבשות של החומר ל”בועות” בשפתיים. הנטיה הראשונית היא לרצות ולתקן את המראה הזה אך הזרקת חומצה היאלורונית יכולה רק להזיק. לעיתים אפשר לראות נדידה של גבשושים של סיליקון, ובמקרים מסויימים יש אפילו צורך בהוצאה כירורגית של גבשושים אלו.