בוטולינום טוקסין (שמות מסחריים: בוטוקס או דיספורט) הוא מהטיפולים הבטוחים והיעילים ביותר לקמטים בפנים. בוטולינום טוקסין הוא רעלן המופק מחיידק הקולוסטרידיום בוטולינום. החומר פועל על ידי הרפיית השרירים שאחראים לקמטי ההבעה בפנים. שימושים ראשונים של בוטוקס היו טיפול בבעיות פזילה ועין עצלה, ובהמשך גם לטיפול בטיקים ובעוויתות לא רצוניות בחלקי גוף שונים, כדוגמת העפעפיים, הגפיים והצוואר. בסוף שנות התשעים לאחר מחקרים רבים שנעשו על החומר, הוחל שימוש ב בוטוקס ברפואה האסתטית לטיפול בקמטי הבעה באזור המצח, בין הגבות, צידי העיניים ואזורי פנים אחרים.

הבוטוקס משמש גם לטיפול בהזעת יתר ומיגרנות.

הטיפול בבוטוקס כולל הזרקה של חומר מדולל מאד באזורים קבועים מראש. הטיפול באופן יחסי לא כואב כיוון שנעשה שימוש במחט קטנה ונפחים קטנים מאד של חומר. משך טיפול בוטוקס משתנה ממטופל למטופל אך טיפול ממוצע יכול לארוך בין דקות בודדות לכחצי שעה.

כמו כל טיפול רפואי לבוטוקס יש מספר התוויות נגד, בעיקר אנשים הסובלים ממחלות נוירולוגיות, תגובה אלרגית לבוטוקס בעבר ותחלואה נלווית משמעותית אחרת. כמו כן חל איסור להזריק בוטוקס לנשים הרות או מיניקות.

 

האזורים בהם ניתן להזריק בוטוקס למטרות קוסמטיות:

- בין הגבות: (גלבלה): הזרקת בוטוקס באזור זה מבטלת קמטים שנגרמים מכיווץ הגבות וגורמים למראה הכועס.

התוצאה: מראה רגוע ורענן.

- צדי העיניים: קמטי צחוק הם באופן עקרוני נחמדים אך לעיתים קרובות הקמטים נשארים גם אחרי הצחוק וגורמים למראה זקן (קמטים אלו נקראים באנגלית crow’s feet – רגלי העורב).

התוצאה: עור חלק ומראה צעיר.

- מצח: קמטים במצח משווים לנו מראה זקן, מוכה שמש ותלאות. אצל גברים הקמטים יכולים להיות עמוקים מאד וממש ליצור גבשושיות משני צדי הקמט.

התוצאה: מצח חלק ושיפור איכות העור.

- גשר האף: לעיתים הקמטוטים הקטנים מזווית העין לכיוון גשר האף יכולים להיות נחמדים ולשוות למטופל מראה "חמוד" אך לעיתים יש קמטוטים עמוקים גדולים שיוצרים קוים לרוחב גשר האף גם כאשר המטופל לא מחייך. באנגלית אנו קוראים להם bunny lines כי הם משווים לאף מראה של אף של ארנב.

התוצאה: החלקה של גשר האף.

- אזורי הפנים התחתונים: אזורים שונים בפנים התחתונות ניתנים להזרקת בוטוקס לטיפול בקמטוטים, חיוך חושף שיניים, אך בשל ריבוי תופעות לוואי בלתי רצויות וכן בשל טכניקות אלטרנטיביות לטיפול באזורים אלו, לא נהוג להזריק בוטוקס לחלקים התחתונים של הפנים באופן שגרתי.

טיפול לחיוך חושף חניכיים: הטיפול לחיוך חושף חניכיים או בשמו הלועזי GUMMY SMILE מאפשר למנוע עלייה רבה מידי של השפה העליונה וחשיפה של החניכיים בעת חיוך. הטיפול מבוצע על ידי הזרקה בכ- 4 נקודות בפנים, 2 מכל צד של האף, ומחזיק מעמד כ3 חודשים.

אשמח לפגוש אתכן/ם לפגישת ייעוץ - צרו קשר היום

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.