בוטוקס, דיספורט או קסאומין

מהטיפולים הבטוחים והיעילים ביותר לקמטים בפנים. 

בוטולינום טוקסין (שמות מסחריים: בוטוקס, דיספורט או קסאומין) הוא מהטיפולים הבטוחים והיעילים ביותר לקמטים בפנים. בוטולינום טוקסין הוא רעלן המופק מחיידק הקולוסטרידיום בוטולינום. החומר פועל על ידי הרפיית השרירים שאחראים לקמטי ההבעה בפנים.

שימושים ראשונים של בוטוקס היו טיפול בבעיות פזילה ועין עצלה, ובהמשך גם לטיפול בטיקים ובעוויתות לא רצוניות בחלקי גוף שונים, כדוגמת העפעפיים, הגפיים והצוואר. בסוף שנות התשעים לאחר מחקרים רבים שנעשו על החומר, הוחל שימוש ב בוטוקס ברפואה האסתטית לטיפול בקמטי הבעה באזור המצח, בין הגבות, צידי העיניים ואזורי פנים אחרים.

הבוטוקס משמש גם לטיפול בהזעת יתר ומיגרנות. הטיפול בבוטוקס כולל הזרקה של חומר מדולל מאד באזורים קבועים מראש. הטיפול באופן יחסי לא כואב כיוון שנעשה שימוש במחט קטנה ונפחים קטנים מאד של חומר. משך טיפול בוטוקס משתנה ממטופל למטופל אך טיפול ממוצע יכול לארוך בין דקות בודדות לכחצי שעה.

כמו כל טיפול רפואי לבוטוקס יש מספר התוויות נגד, בעיקר אנשים הסובלים ממחלות נוירולוגיות, תגובה אלרגית לבוטוקס בעבר ותחלואה נלווית משמעותית אחרת. כמו כן חל איסור להזריק בוטוקס לנשים הרות או מיניקות.

לפני ואחרי

בוטוקס שלושה אזורים
הזרקת בוטוקס במצח ובין הגבות
הזרקת בוטוקס למצח ובין הגבות
הזרקת בוטוקס לקמטי מניפה בצידי העיניים
הזרקת בוטוקס לרצועות הצוואר
הזרקת בוטוקס למצח וצידי העיניים, ומילוי חומצה היאלורונית
הזרקת בוטוקס וחומצה היאלורונית
הזרקת בוטוקס ומילוי שקעי עיניים
שקופית קודמת
שקופית הבאה

להזמנת תור לטיפול

באיזה איזורים ניתן להזריק?

מצח

קמטים במצח משווים לנו מראה זקן, מוכה שמש ותלאות. אצל גברים הקמטים יכולים להיות עמוקים מאד וממש ליצור גבשושיות משני צדי הקמט. הזרקת בוטוקס במצח היא שונה בין גברים ונשים. לנשים נרצה מצח חלק לחלוטין, לגברים לווא דוקא התוצאה: מצח חלק ושיפור איכות העור.

צידי העיניים

קמטי צחוק הם באופן עקרוני נחמדים אך לעיתים קרובות הקמטים נשארים גם אחרי הצחוק וגורמים למראה זקן. במקרה כזה כדאי לשקול הזרקת בוטוקס. התוצאה:עור חלק ומראה צעיר.

בין הגבות (גלבלה)

הזרקת בוטוקס באזור זה מבטלת קמטים שנגרמים מכיווץ הגבות וגורמים למראה הכועס. התוצאה: מראה רגוע ורענן.

גשר האף

לעיתים הקמטוטים הקטנים מזווית העין לכיוון גשר האף יכולים להיות נחמדים ולשוות למטופל מראה “חמוד” אך לעיתים יש קמטוטים עמוקים גדולים שיוצרים קוים לרוחב גשר האף גם כאשר המטופל לא מחייך. התוצאה: אף חלק

אזור פנים תחתון

אזורים שונים בפנים התחתונות ניתנים להזרקת בוטוקס לטיפול בקמטוטים, חיוך חושף שיניים, אך בשל ריבוי תופעות לוואי בלתי רצויות וכן בשל טכניקות אלטרנטיביות לטיפול באזורים אלו, לא נהוג להזריק בוטוקס לחלקים התחתונים של הפנים באופן שגרתי.

שאלות ותשובות

לאחר הזרקת בוטוקס יכול להיות מעט כאב ואודם מקומי. לעיתים נדירות יופיע שטף דם קטן בנקודת ההזרקה. לפעמים יש כאב ראש ביום או יומיים אחרי ההזרקה ולפעמים יש דווקא שיפור בכאבי ראש מסוג מיגרנה או כאבי מתח. חשוב לזכור: • הפעולה של חומר הבוטוקס לוקחת בין יומיים ל10 ימים. • משך ההשפעה של הטיפול בין 3 חודשים לחצי שנה. • במקרים מסויימים יש צורך לחזור על הטיפול שוב. • ב3-5% מהמטופלים אין השפעה כלל והמטופל נחשב עמיד לבוטוקס.
אחרי הזרקת בוטוקס מותר לחזור לפעילות שגרה יום יומית מתונה באופן מיידי. הפעולות הבאות אסורות ביום ההזרקה: • אין לשתות אלכוהול ביום ההזרקה • אין לבצע פעילות גופנית 24 שעות אחרי ההזרקה • אסור לשחות 24 שעות אחרי ההזרקה • יש להמנע מחשיפה לחום (סאונה, מעינות מים חמים וכו’) 24 שעות אחרי ההזרקה • אין לעשות עמידת ראש/ להתכופף בשעות לאחר ההזרקה