שאלו שאלות וקבלו תשובות על טיפולי רפואה אסתטית

את שואלת

אני עונה.

התשובה היא חד משמעית לא! באם עברת טיפול כלשהו יש לדווח לרופא המטפל כדי לוודא התאמה לטיפול הנוכחי. לאחר הזרקת סיליקון לשפתיים, פעמים רבות אנו רואים התגבשות של החומר ל"בועות" בשפתיים. הנטיה הראשונית היא לרצות ולתקן את המראה הזה אך הזרקת חומצה היאלורונית יכולה רק להזיק. לעיתים אפשר לראות נדידה של גבשושים של סיליקון, ובמקרים מסויימים יש אפילו צורך בהוצאה כירורגית של גבשושים אלו.

בעבר הוזרק לי סיליקון לשפתיים. האם אוכל לעשות הזרקות של חומצה היאלורונית לשפתיים?
 

אחרי הזרקת בוטוקס מותר לחזור לפעילות שגרה יום יומית מתונה באופן מיידי.

הפעולות הבאות אסורות ביום ההזרקה:

• אין לשתות אלכוהול ביום ההזרקה

• אין לבצע פעילות גופנית 24 שעות אחרי ההזרקה

• אסור לשחות 24 שעות אחרי ההזרקה

• יש להמנע מחשיפה לחום (סאונה, מעינות מים חמים וכו') 24 שעות אחרי ההזרקה

• אין לעשות עמידת ראש/ להתכופף בשעות לאחר ההזרקה

כיצד יש לנהוג אחרי הזרקת בוטולינום

האם ניתן לפתח אלרגיה
לחומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית הנה חומר טבעי לחלוטין, שקיים בכל רקמות הגוף, לכן אין אפשרות להיות אלרגי לחומצה עצמה. בעבר החומצה יוצרה מחומרים מהחי ולכן היו הרבה ארועים של אלרגיה. כעת החומצה מיוצרת במעבדה באופן סינתטי ולכן אין סכנה לאלרגיה. יש לזכור כי חלק ממוצרי חומצה היאלורונית מגיע עם עזרקאין (חומר אלחוש) בתוך המזרק. לתרופה עזרקאין יכולה להיות תגובה אלרגית ולכן אם ידוע על אלרגיה לחומר או על אלרגיה לתרופת הרדמה מקומית או הרדמה מלאה יש לדווח לרופא ואין להשתמש בתכשיר.

למה לצפות אחרי טיפול בוטולינום טוקסין ?

לאחר הזרקת בוטוקס יכול להיות מעט כאב ואודם מקומי. לעיתים נדירות יופיע שטף דם קטן בנקודת ההזרקה. לפעמים יש כאב ראש ביום או יומיים אחרי ההזרקה ולפעמים יש דווקא שיפור בכאבי ראש מסוג מיגרנה או כאבי מתח. חשוב לזכור: • הפעולה של חומר הבוטוקס לוקחת בין יומיים ל10 ימים. • משך ההשפעה של הטיפול בין 3 חודשים לחצי שנה. • במקרים מסויימים יש צורך לחזור על הטיפול שוב. • ב3-5% מהמטופלים אין השפעה כלל והמטופל נחשב עמיד לבוטוקס.

פיגמנטציה הורמונלית מחמירה עם חשיפה לשמש. לכן הקפידי לצאת לשמש בשעות הבוקר המוקדמות או אחר הצהרים, מרחי קרם הגנה בעל מסנן קרינה גבוה וחבשי כובע. קיימים גם תכשירים לטיפול בפיגמנטציה אך אילו 

לא מתאימים אם את נמצאת הרבה בשמש.

בחודשי הקיץ הפיגמנטציה ההורמונלית שלי החמירה מאד - מה לעשות?

כיצד ניתן לטפל בעודף
עור בעפעפיים ?

במקרים מסויימים ניתן להמנע מניתוח עפעפיים באמצעות מכשיר בשם פלסמה פן. זהו מכשיר שגורם לאידוי של עודף עור מעל העפעף ועל ידי כך לכיווצו. יש צורך בכ-3 טיפולים וזמן ההחלמה בין כל טיפול כחודש.

הזמן הטוב ביותר לטיפולי אסתטיקה הוא בין חודשיים לחודש לפני הארוע החשבו. כך נוכל לבצע ביקורת ותיקונים בזמן 

בקיץ הקרוב אוזמן להרבה ארועים. מתי הזמן הטוב ביותר לעשות טיפולי אסתטיקה ?

מהו טיקסל?
 

טיקסל היא מערכת חדשנית לשיפור מרקם העור העושה שימוש בחימום בחום טבעי וללא קרינה. קיים מספר רב של טיפולים שונים שניתן לבצע עם המכשיר: טיפולים אבלטיביים המייצרים נקבים עמוקים יותר בעור (וקילוף משמעותי) או טיפול יותר עדין (לא אבלטיבי) המאפשר החדרת חומרים טיפוליים כגון חומצה רטינואית וחומרי מזותרפיה. טיפול בטיקסל נותן מענה לקמטוטים, פיגמנטציה, צלקות אקנה, ועור זקןויבש על ידי חידוש העור. הטיפול אורך כ20 דקות ומבוצע פעם בחודש במשך כ-6 מחזורים.

מהי קנולה להזרקת חומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית היא חומר המגיע בצורת ג'ל שמוזרק לעור. ניתן להזריק את הג'ל כמעט בכל מקום, אולם יש להזהר מתופעות לא רצויות כגון שטפי דם באזור ההזרקה. על מנת למנוע שטפי דם וכדי לוודא פיזור אחיד באזורים גדולים וכן להמנע מדקירות חוזרות ונשנות הומצאה הקנולה להזרקת חומצה היאלורונית.

הקנולה היא למעשה צינורית גמישה עם קצה קהה המוחדרת דרך חור קטן בעור שנעשה עם מחט. אחרי שמחדירים את הקנולה דרך הפתח ניתן להגיע עמה לשטח רחב ולפזר את הג'ל באופן אחיד וכל זאת על ידי דקירה אחת בלבד.

ככלל אסורה הזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים במצב של הרפס פעיל. אם ידוע על נטיה להרפס בשפתיים ועדיין רוצים לבצע מילוי, יש לפנות לרופא המטפל בטרם ביצוע ההזרקה לשם מרשם לתרופה למניעת הרפס. מומלץ להתחיל את הטיפול המונע לפחות 24 שעות בטרם הטיפול ולהמשיך בטיפול לפחות 48 שעות אחרי ההזרקה, או עד שהנפיחות הראשונית חולפת.

יש לי נטיה לפתח הרפס בשפתיים האם אוכל להזריק חומצה היאלורונית?
מהו טיפול ערפד?

 טיפול ערפד הוא שם נרדף  לפלסמה עתירת טסיות 

PRP

בטיפול זה נעשה שימוש ברכיבי דם של המטופלת (או מטופל) לעידוד התחדשות העור, ריפוי וצמיחת שיער. 

 האם מותר לעשות בוטוקס בהריון?

כל טיפולי רפואה אסתטית למיניהם אסורים בהריון ובהנקה, וזה כולל בוטוקס, חומצה היאלורונית, מזותרפיה, וטיפול במכשירים. אפשר לחדש טיפולים עם סיום ההנקה

כיצד לבחור את החומצה ההיאלורונית המתאימה לי?

כל מותג של חומצה היאלורונית מאופיין בטכנולוגיית ייצור שונה.

בתוך כל מותג קיימים סוגים שונים של חומצה היאלורונית המותאמים להזרקה באזורים שונים בפנים. התאמה לאזור נקבעת על ידי גודל החלקיקים וחוזק וכמות קשרי הצילוב בחומצה. 

אז איך לבחור בכל זאת?

התייעצי עם הרופאה שלך...

את שואלת

אני עונה.