חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית היא חומר טבעי, המצוי ברקמה בין תאית ובין היתר אחראית על גמישות העור ועל התחדשותו יחד עם החלבונים אלסטין וקולגן. עם השנים, עם חשיפה לשמש, עשון סיגריות וכן בשל תהליכים שמוכתבים מגנטיקה, חלה הזדקנות של העור. כמות החומצה ההיאלורונית בגופנו יורדת וכתוצאה מכך העור הופך ליבש, וקמטים מתחילים להיווצר. חומצה היאלורונית ניתנת לייצור בצורה טהורה במעבדה ולכן ניתנת להזרקה לדרמיס - השכבה העמוקה של העור, שם החומצה סופחת מים וכן מגרה ייצור של קולגן.

ההזרקה נעשית לאחר חיטוי ואלחוש מקומי של העור. ומשך טיפול ממוצע אורך בין 20 דקות לשעה, תלוי כמה אזורים מוזרקים. לתוצאות טובות ניתן לשלב טיפול ב חומצה היאלורונית יחד עם טיפולי בוטוקס. במקרים מסוימים יש לחזור על טיפול ב חומצה היאלורונית יותר מפעם אחת להשגת התוצאה המיטבית, בעיקר במקרים בהם נחוץ מילוי בנפחים גדולים (אשר נעשה בשלבים ).

חומצה היאלורונית

חומר טבעי למראה טבעי 

תופעות הלוואי של הזרקה יכולות להיות אודם וכאב מקומי באתר ההזרקה, שטפי דם, זיהום מקומי, ולעיתים נדירות תגובה אלרגית לחומרי האלחוש, כמעט ולא תוארו מקרים של אלרגיה ל חומצה היאלורנית. חשוב להדגיש כי תוצאות הטיפול ב חומצה היאלורונית לא נמשכות לנצח. בניגוד לחומרי מילוי אחרים המוגדרים קבועים (לדוגמה סיליקון) חומצה היאלורונית נספגת ונעלמת לגמרי. משך הזמן שהתוצאה נראית לעין משתנה ממוצר למוצר, וכן תלוי באזור המוזרק ובכמות המוזרקת, בגיל המטופל ובפקטורים אישיים כגון גנטיקה, עישון וחשיפה לשמש.

חומצה היאלורונית מגיעה במגוון סוגים של מזרקים בנפחים שונים ועם מערכות הזרקה שונות וזאת על מנת לענות על צרכים שונים. קיימים מותגים שונים בשוק. כמו כן יש הבדל בין גודל החלקיקים והקשרים בניהם.

טיפולים אפשריים בחומצה היאלורונית 

סקינבוסטרס

הסקינבוסטרס הם סוג מיוחד של חומצה היאלורונית דלילה המוזרקים בטכניקה מיוחדת לשטחים נרחבים ומובילים לשיפור מרקם העור וטיפול בקמטוטים קטנים, ללא מילוי נפח.

קו לסת וסנטר

הזרקת חומצה היאלורונית לקו הלסת והסנטר משפחרת את מראה השליש התחתון של הפנים ויוצרת מראה צעיר ומצודד. 

פיסול אף

כיום יותר ויותר אנשים נמנעים מניתוח פלסטי לעיצוב אף ותחת זאת בוחרים באופציה של ישור גשר האף ופיסול האף באמצעות חומצה היאלורונית. התוצאה - אף ישר ואצילי בתוך מספר דקות.

לחיים ופיסול פנים

לחיים מלאות ועצמות לחיים גבוהות הם אולי הטיפול הנפוץ ביותר בחומצה היאלורונית. בביצוע נכון טיפול זה מוביל למראה זוהר, רענן וצעיר.

מילוי שפתיים 

מילוי שפתיים בעזרת חומצה היאלורונית מובילה לשפתיים בעלות מראה מלא חושני ובעיקר- טבעי!