בוטוקס

 בוטוקס, דיספורט או קסאומין

בוטולינום טוקסין (שמות מסחריים: בוטוקס, דיספורט או קסאומין) הוא מהטיפולים הבטוחים והיעילים ביותר לקמטים בפנים. בוטולינום טוקסין הוא רעלן המופק מחיידק הקולוסטרידיום בוטולינום. החומר פועל על ידי הרפיית השרירים שאחראים לקמטי ההבעה בפנים. שימושים ראשונים של בוטוקס היו טיפול בבעיות פזילה ועין עצלה, ובהמשך גם לטיפול בטיקים ובעוויתות לא רצוניות בחלקי גוף שונים, כדוגמת העפעפיים, הגפיים והצוואר. בסוף שנות התשעים לאחר מחקרים רבים שנעשו על החומר, הוחל שימוש ב בוטוקס ברפואה האסתטית לטיפול בקמטי הבעה באזור המצח, בין הגבות, צידי העיניים ואזורי פנים אחרים.

בוטוקס 

מהטיפולים הבטוחים והיעילים ביותר לקמטים בפנים. 

הבוטוקס משמש גם לטיפול בהזעת יתר ומיגרנות. הטיפול בבוטוקס כולל הזרקה של חומר מדולל מאד באזורים קבועים מראש. הטיפול באופן יחסי לא כואב כיוון שנעשה שימוש במחט קטנה ונפחים קטנים מאד של חומר. משך טיפול בוטוקס משתנה ממטופל למטופל אך טיפול ממוצע יכול לארוך בין דקות בודדות לכחצי שעה. כמו כל טיפול רפואי לבוטוקס יש מספר התוויות נגד, בעיקר אנשים הסובלים ממחלות נוירולוגיות, תגובה אלרגית לבוטוקס בעבר ותחלואה נלווית משמעותית אחרת. כמו כן חל איסור להזריק בוטוקס לנשים הרות או מיניקות.

האזורים בהם ניתן להזריק בוטוקס למטרות קוסמטיות:

אזור פנים תחתון:

אזורים שונים בפנים התחתונות ניתנים להזרקת בוטוקס לטיפול בקמטוטים, חיוך חושף שיניים, אך בשל ריבוי תופעות לוואי בלתי רצויות וכן בשל טכניקות אלטרנטיביות לטיפול באזורים אלו, לא נהוג להזריק בוטוקס לחלקים התחתונים של הפנים באופן שגרתי.

גשר האף

לעיתים הקמטוטים הקטנים מזווית העין לכיוון גשר האף יכולים להיות נחמדים ולשוות למטופל מראה "חמוד" אך לעיתים יש קמטוטים עמוקים גדולים שיוצרים קוים לרוחב גשר האף גם כאשר המטופל לא מחייך. 

התוצאה: אף חלק 

מצח

קמטים במצח משווים לנו מראה זקן, מוכה שמש ותלאות. אצל גברים הקמטים יכולים להיות עמוקים מאד וממש ליצור גבשושיות משני צדי הקמט. הזרקת בוטוקס במצח היא שונה בין גברים ונשים. לנשים נרצה מצח חלק לחלוטין, לגברים לווא דוקא

התוצאה:

מצח חלק ושיפור איכות העור.

צידי העיניים:

קמטי צחוק הם באופן עקרוני נחמדים אך לעיתים קרובות הקמטים נשארים גם אחרי הצחוק וגורמים למראה זקן. במקרה כזה כדאי לשקול הזרקת בוטוקס. 

 התוצאה:

עור חלק ומראה צעיר.

בין הגבות (גלבלה)

הזרקת בוטוקס באזור זה מבטלת קמטים שנגרמים מכיווץ הגבות וגורמים למראה הכועס.

התוצאה:

מראה רגוע ורענן.