שינויים במבנה הפנים עם הגיל

 
שינויים במבנה הגולגולת עם הגיל והטיפול בחומצה היאלורונית

י

יש מספר נקודות חשובות למחשבה שיש לתת עליהן את הדעת בטרם ביצוע טיפולים אסתטיים. אחד הדברים החשובים ביותר הוא גיל המטופל. אם אנו רוצים ללמוד מטעויות העבר, עלינו לדעת כי לכל עשור בחיים היופי שלו ולכל עשור בחיים הטיפולים המתאימים לו.

על מנת להשיג התחדשות טבעית והרמונית בפנים, יש להקפיד ולזהות שינויים הנובעים מתהליך ההזדקנות, ובמידת הצורך לתקנם. כיום הגישה ברפואה האסתטית היא לאו דווקא למחוק קמטים אלא לפעול להשבת מבנה הפנים המקורי.

במקור, החלקת קמטים היוותה את אבן הפינה של רוב הליכי התחדשות פנים. ואולם, פחות מידי תשומת לב נתנה לשינויים במבנה הגולגולת. כתוצאה מכך, לא ניתן מענה לשינויים בשלד הפנים העלולים להגביל את התועלת הפוטנציאלית של טיפולי האנטי אייג'ינג והחלקת הקמטים.

תיקון מסגרת השלד מסתמן יותר ויותר כמטרה החדשה בטיפולים לחידוש וריענון הפנים. כיום ברור לנו שאזורים מסוימים של שלד הפנים עוברים ספיגה עם הזדקנות. אזורים עם נטייה חזקה לספיגה כוללים את אזור הלסת העליונה ואזור מפתח האף, אזורים תחתונים ועליונים של גבול ארובות העיניים וחלקים אחדים של הלסת התחתונה. אזורים אלה נספגים באופן ספציפי וצפוי מראש עם הזדקנות.

אז מה ניתן לעשות?

קיימות מספר פרוצדורות ניתוחיות שיכולות לשפר את המראה החלול באזורים הסובלים מחוסר עצם, לדוגמה הזרקת שומן עצמי והתאמת שתלים.

למי שמעוניין בטיפול פחות פולשני יש אפשרות לעבור הזרקה של חומצה היאלורונית. חשוב מאד שהרופא המטפל יזהה את האזור הבעייתי ויטפל בו. מקומות אופייניים :

• אזור חיצוני עליון של ארובת העין: הזרקה של כמות קטנה של חומצה היאלורונית עדינה לאזור זה יכול לשפר מראה עיניים שקועות הנגרם מאיבוד עצם. כמו כן בשיטה זו ניתן להעניק תחושה של "מתיחה" לעפעף העליון.

• הזרקה של חומצה היאלורונית סמיכה לאזור הלסת העליונה והלחיים יכולה לפצות על איבוד נפח באזורים אלו וכפועל יוצא גם מותח את הקפלים הנזולביאלים בצדי האף והפה.

• אצל אנשים מסוימים הסובלים מספיחת עצם בגשר האף, אנו רואים שעם השנים האזור הסחוסי נעשה גדול יותר וגשר האף מצטמצם. ניתן להזריק כמויות קטנות של חומצה היאלורונית לגשר האף ולישר את המבנה ובכך לבטל את השקע.

• אנשים הסובלים מספיחת עצם בסנטר + לסת תחתונה באזור השיניים ובמיוחד כאלו שעברו עקירות של שיניים יכולים לעיתים לסבול ממראה "גולגולת" ומהשקעה של הסנטר. ניתן לשחזר את קו הלסת ואת הסנטר באמצעות חומצה היאלורונית סמיכה.

כרגיל יש מקום לשקול שילוב טכניקות שונות כמו הזרקת חומצה היאלורונית עם מתיחה בחוטים או טיפול בוטוקס ופילינג.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.